De week van de Orgatec is weer voorbij. Een week lang hard werken, en ‘s-avonds wat ontspanning voor de ca. 600 exposanten. De eerste tellingen spreken van een toename van het aantal bezoekers tot boven de 50.000 waarbij met name uit niet-europese landen meer belangstelling viel te bespeuren.
Die belangstelling uit niet-Europese landen, en met name Aziatische landen, was goed nieuws voor Score.
Score
Zoals eerder geschreven op Officenieuws, heeft Score vanuit Taiwan onder leiding van Daan Nauta de aziatische markt betreden. Daan was dan ook tevreden met de interesse die in de Score producten getoond werd, met name uit de aziatische hoek. “Inrichters en eindgebruikers die de moeite nemen vanuit Azië naar Keulen af te reizen zijn per definitie serieuze gesprekspartners, en we hebben diverse prettige gesprekken achter de rug de afgelopen dagen”.
Score toonde de bekende zadelkrukken, maar natuurlijk ook de nieuwe ´Score at Work-lijn´ die onlangs is geïntroduceerd.
Sedus – thuisgevoel op kantoor
Bij Sedus moest ik me even tussen de mensenmassa doorwringen om bij Onno Mazer uit te komen. In vogelvlucht even een snelcursus ´Wie is Sedus en wat zijn de kernwaarden´. Boeiend om naar te luisteren. Sedus vestigt met name de aandacht op de combinatie thuis en kantoor. De uitte zich door een prachtig bureau dat door haar vormgeving meer een thuisgevoel oproept.
Één van de kernwaarden van Sedus is, zoals bij zovelen, aandacht voor het milieu. Sedus maakt daarbij echter wel weldoordachte keuzes. De scheidingswanden die Sedus voert zijn niet gevuld met een of ander kunststof-achtig akoestisch materiaal maar gewoon met eenvoudig recyclebaar hennep.
Koleksiyon toont Oblivion – kantoor binnen een kantoor
Niet te missen was Oblivion, de visie van Koleksiyon op een kantoor binnen een kantoor. Prachtige stand van deze Turkse producent die in Nederland vertegenwoordigd wordt door Thijs Dings
Bisley
Vanzelfsprekend was Bisley er ook, de engelsen die onlangs bekendmaakten een complete lijn werkplaatsinrichting te gaan voeren,hadden deze helaas niet op de beursvloer. Wel was er het vlaggeschip te zien, namelijk modulaire bureaulijn ´Be´ doe twee jaar geleden op de Orgatec gepresenteerd werd. En Passent hoorde ik nog dat er bij Be een tekenpakket beschikbaar komt of is, waarmee alle mogelijkheden die ´Be´ biedt volledig benut kunnen worden. (Nee, dit keer niet van pCon trouwens)
Wilkhahn
Dat Wilkhahn een familiebedrijf is bleek al bij aankomst. De jonge zonen van huidig directeur Hahne waren op de stand aanwezig. Waarschijnlijk voor het grote feest dat op vrijdagavond gepland stond, maar het gaf maar weer aan dat Wilkhahn een echt Duits familiebedrijf is.
Ik zal in een separaat bericht wat meer over WIlkhahn vertellen ergens de komende dagen, daar is dit stukje even te beperkt voor, omdat de benadering van de beurs, de presentatie en de vogelvlucht langs de diverse productgroepen wel een apart stukje waard zijn. Hier alleen even een impressie in foto´s.
Palmberg
Dat niet alles innovatie hoeft te zijn, maar dat je gewoon een mooie stand kunt neerzetten waarbij de verbeteringen in de details zitten bewijst Palmberg. Het bedrijf onderscheidt zich bij de Duitse dealers immers niet alleen qua producten maar juist door alle randvoorwaarden om de producten heen die perfect geregeld zijn.
Handige detailverbeteringen zijn te vinden in het wangenbureau waarbij een handige opslag is voor bekabeling en aanverwant is gevonde die eenvoudig toegankelijk is. Daarnaast werd een hoogteverstelbaar bureau op basis van een gasveer geïntroduceerd. Soepel werkend zonder dat het kracht kost, maar wel goedkoper dan een electrische variant en veel makkelijker in gebruik dat hoogteverstelling middels slinger. Een prima oplossing voor als er even geen stopcontact in de buurt is.
Dat was het voor vandaag, morgen de laatste ronde van mijn Orgatec-dagen